Πρόσκληση δήλωσης συμμετοχής σε εκδήλωση ενημέρωσης υποψήφιων εθελοντών

• Είσαι φοιτητής του ΕΚΠΑ;
  • Θέλεις να υποστηρίξεις τους συμφοιτητές σου με Αναπηρία αλλά δεν γνωρίζεις πώς;
  • Επιθυμείς να αναλάβεις εθελοντική δράση στο πλαίσιο της Σχολής σου;

Γίνε εθελοντής της Μονάδας Προσβασιμότητας για Φοιτητές με Αναπηρία!

Στόχος της Υπηρεσίας Εθελοντισμού της Μονάδας Προσβασιμότητας για Φοιτητές με Αναπηρία του ΕΚΠΑ είναι ο συντονισμός της συστηματικής, διακριτικής και ασφαλούς εξυπηρέτησης των Φοιτητών με Αναπηρία (ΦμεΑ) σε θέματα που αφορούν τις σπουδές τους, από εκπαιδευμένους εθελοντές συμφοιτητές τους.

Η εκδήλωση αφορά φοιτητές του ΕΚΠΑ που θέλουν να ενημερωθούν, να θέσουν τα ερωτήματά τους  και να ενταχτούν στο πρόγραμμα του εθελοντισμού του τρέχοντος εξαμήνου.

Η συμμετοχή είναι δωρεάν.

Δηλώσεις συμμετοχής/περισσότερες πληροφορίες στο email access@nulluoa.gr ή στο τηλέφωνο 2107275130.

Μην αμελήσεις να αναγράψεις δίπλα από την ημερομηνία που σε ενδιαφέρει τα στοιχεία σου: Όνομα, Επώνυμο, Τμήμα Φοίτησης και ένα κινητό/mail, ώστε να επιβεβαιωθεί εκ μέρους της υπηρεσίας η κράτησή σου και για να μάθεις λεπτομέρειες όσον αφορά την αίθουσα διεξαγωγής της εκδήλωσης.

Σε περιμένουμε!

Εκδήλωση στο Facebook