Πρόσκληση εθελοντών – εαρινό 2012

Η Μονάδα Προσβασιμότητας για Φοιτητές με Αναπηρία αναζητά εθελοντές που θα καλύψουν τις ανάγκες των Φοιτητών με Αναπηρία για το εαρινό εξάμηνο του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους.
Οι υποψήφιοι μπορούν να δηλώσουν το ενδιαφέρον τους μέχρι τις 10 Μαρτίου, ενώ θα πρέπει να παρακολουθήσουν, στην Αίθουσα Α56, κτήριο Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών, Πανεπιστημιούπολη, μια υποχρεωτική εκπαίδευση την Τρίτη 20 Μαρτίου ή την Πέμπτη 22 Μαρτίου, από τις 10:00 μέχρι τις 17:00. Επίσης την Παρασκευή 16 Μαρτίου και Παρασκευή 23 Μαρτίου, 10:00-14:00 θα διεξαχθεί μια βιωματική ημερίδα «Εκμάθησης τεχνικών συνοδού ατόμων με απώλεια όρασης» σε συνεργασία με Εκπαιδευτές Κινητικότητας του Πανελλήνιου Συνδέσμου Τυφλών. Η ημερίδα αυτή δεν είναι υποχρεωτική, αλλά θεωρείται πολύ χρήσιμη.
Σημειώνεται ότι δεν απαιτείται σχετική εμπειρία και επίσης παρέχεται βεβαίωση συμμετοχής.